5 základných tipov na úspešný e-shop!

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Potrebujete e-shop a bojíte sa, že Vám nebude zarábať? Ponúkame Vám 5 tipov, ako mať úspešný e-shop!

Každý vlastník online obchodu chce pritiahnuť, čo najviac kupujúcich a neustále udržiavať verných zákazníkov. Prinášame vám prvých 5 tipov pre vyššiu úspešnosť a efektívnosť vašich online obchodov. Tieto tipy poukazujú na to, ako kupujúci vnímajú každý atribút vášho internetového obchodu.

Pri dodržiavaní týchto stratégií môžu predajcovia zacieliť záujmy zákazníkov prostredníctvom svojho internetového obchodu, aby ich podnikanie vyniklo.

1. Webdizajn

Nezáleží na tom, či máte najkvalitnejší možný produkt na svete a najlepší zákaznícky servis tomu, ak je váš e-shop mizerný na pohľad, vaše online podnikanie je odsúdené. Podľa štúdie Kissmetrics, až 93% kupujúcich považuje vizuál e-shopu za jeden z najdôležitejších faktorov pri kúpe.

Dizajnové prvky by mali zaujať návštevníkov na prvý pohľad - hneď po otvorení e-shopu, napríklad použitie obrázkov s plnou šírkou.

2. "O nás"

Ak sa návštevník dostane na časť "o nás", znamená to, že sa klienti o vašu činnosť zaujímajú a dávajú vám šancu preukázať, že váš produkt je najlepší. Čo musíte urobiť, je jasne vysvetliť, kto ste, čo robíte, a čo je najdôležitejšie, čo im chcete ponúknuť. Všetky osvedčenia, certifikáty, úspechy a akýkoľvek sociálny dôkaz je vítaný.

Vaše kontaktné informácie by mali byť jasné a ľahko dohľadateľné. Základom je uviesť :

  • Kontaktný email
  • Adresa
  • Kanály sociálnych médií

Neponúkajte klientom príliš veľa informácií, môže to byť pre nich určitý náznak diskomfortu. Niektoré internetové obchody, ako sa rozhodli pre minimalistický dizajn, aby boli informácie jasné a ľahko zrozumiteľné.

Kontaktné informácie sú zvyčajne umiestnené v spodnej časti e-shopu a používatelia sú zvyknutí ich tam nájsť.

 

3. Partneri

Vytvorte si svoju reputáciu a ukážte, ktoré spoločnosti s vami spolupracujú. Zvýšite tak svoju dôveryhodnosť, pokiaľ Váš e-shop ešte užívateľ dobre nepozná! Nemusia to byť nevyhnutne partnerstvá s veľkými koncernami, v rozsahu Coca-Cola alebo Apple, ale aj malé spoločnosti môžu do vášho podnikania pridať určitú mieru dôveryhodnosti. Čím viac partnerov máte, tým lepšie.

 

4. Vynikajúca online podpora

Vaši spotrebitelia potrebujú vedieť, že sa budú mať na koho obrátiť po tom, ako v prípade potreby urobia nákup. Zabezpečenie riešenia problémov po zakúpení a konzultácii pred zakúpením dokáže konvertovať potenciálnych kupujúcich na lojálnych a vracajúcich sa zákazníkov.

Najrozsiahlejší a najužitočnejší typ podpory je online chat, ktorý funguje nepretržite. Tento nástroj môže zvýšiť vašu celkovú konverziu o 10% a viac percent. Ak nemáte zdroje na to, aby ste mohli poskytovať nepretržitú podporu, mali by ste sa stále snažiť poskytovať určitý druh služieb, ktoré ľuďom pomôžu aspoň počas pracovného času.

 

5. Populárne platobné možnosti

Žiadny online obchod nemôže existovať bez platieb. Ponúknite širokú škálu populárnych možností platby pre svojich zákazníkov, aby mohli vždy ľahko uskutočniť nákup.

Služba PayPal momentálne vládne ako riešenie platby, ale existujú aj ďalšie obľúbené možnosti, ktoré by ste mali zvážiť. Vyhľadajte si aj ďalšie bežne používané platobné metódy, aby ste zistili, či existujú aj iné služby, ktoré vyhovujú potrebám vášho online podnikania.

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!