Ako ovplyvníte úspešnosť Vášho e-shopu!

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Pýtate sa ako je možné, že konkurenčné e-shopy predávajú a Váš čím ďalej tým viac stagnuje?

Už v predchádzajúcom článku "5 základných tipov na úspešný e-shop" sme Vás informovali o tom, čo je potrebné spraviť prípadne vylepšiť na Vašom e-shope, aby mohol dosahovať vyššie úspechy a predaj. No nie je to všetko, pred konkurenciou je potrebné napredovať, a preto Vám prinášame pokračovanie o tom, ako mať úspešný e-shop.

Produkty alebo služby, ktoré ponúkate vo Vašom online store nemusia byť produktami, ktoré bežne vyhľadávajú zákazníci na google alebo v iných prehlidačoch, preto využívajte aj sociálne siete.

Inzerujte na sociálnych sieťach

Reklama na sociálnych sieťach je výkonným spôsobom spojenia s mnohými potenciálnymi zákazníkmi. Obsahu a grafiky sa nebojte, zaujmite kreatívnymi a zábavnými spôsobmi. Reklamná kampaň na sociálnych sieťach môže byť naozaj čokoľvek, no nezabúdajte na dodržanie obsahu a tématiky.

Pomocou marketingových nástrojov, ako je Google Analytics, si môžete sami jednoducho sledovať, ktoré sociálne siete používajú Vaši cieľoví zákazníci a zamerať svoje marketingové úsilie na tieto platformy. 

Marketing sociálnych sietí umožňuje veľa kreativity, preto sa ho snažte implementovať do vašich reklám. Pomocou služby sociálnych sietí analyzujte úspech svojich reklám a vytvárajte stratégie na zlepšenie budúcich propagácií.

Blog

Spustenie blogu je príležitosťou na generovanie väčšej návštevnosti v obchode. Príspevky, ktoré obsahujú kľúčové slová pre SEO a obsahujú užitočné informácie pre spotrebiteľov, pravdepodobne budú mať vysoké výsledky vo vyhľadávačoch. Príspevky v blogoch, ktoré majú dobrú pozíciu a povzbudzujú ľudí, aby navštívili Vašu stránku, sú odrazovým mostíkom pre ľudí, ktorí navštevujú Vaše stránky s produktami a dokončujú nákupy.

Príspevky na blogu vytvárajú dôveru kupujúcich, keď pre čitateľa poskytujú nejakú hodnotu, ako napríklad poskytovanie odborných rád o používaní Vášho produktu alebo o témach súvisiacich s odvetvím.

Vytvorte dôveryhodnosť kupujúceho s recenziami produktov

Recenzie a hodnotenie produktov výrazne zvyšujú Vašu dôveryhodnosť. Online zákazníci sa nemôžu stretnúť s predajcami osobne, takže spoliehajú na spätnú väzbu iných kupujúcich, aby mohli posúdiť obchodníkov. Hodnotenia na stránkach produktov šetria čas spotrebiteľov tým, že rýchlo zobrazia to, čo ostatní zákazníci považujú za produkt.

Recenzie produktov sú presvedčivejšie, keď sú bohaté. Zákazníci, ktorí sú spokojní s Vašim produktom, často nepovažujú za dôležité ponechanie recenzie, pretože všetko je už v poriadku. Poproste ich o to a budú radi, že budú môcť zdieľať svoje pozitívne skúsenosti s ostatnými.

Uveďte priemerné hodnotenie a počet recenzií v hornej časti každej stránky produktu a v dolnej časti, kde zobrazíte obsah recenzií, aby ste zvýšili viditeľnosť spätnej väzby.

Stimulujte ponechanie recenzie tým, že ponúknete kupujúcim malú zľavu po tom, ako uskutočnia nákup a zanechajú spätnú väzbu.

Seo friendly

Váš online obchod musí mať návštevnosť, aby sa mohli uskutočniť nákupy. Kľúč k jej vytváraniu? Optimalizácia pre vyhľadávače. Začlenením kľúčových slov pre SEO do titulov a opisov produktov je pravdepodobné, že Vaše stránky budú vo výsledkoch vyhľadávačov vyššie. Zvýšená viditeľnosť je kľúčovou zložkou pre väčšie návštevy na mieste a viac konverzií.

Prispôsobenie na mobilné zariadenia

Mobilné nakupovanie predstavovalo 30% online nákupov v minulom roku. Toto číslo sa zvyšuje a iba - Business Insider predpovedá, že mobilné nakupovanie bude do roku 2020 predstavovať 45% všetkých nákupov.

S rastúcim používaním telefónov pre online nakupovanie musia obchodníci zabezpečiť, aby dizajn ich stránok bol priateľský k mobilným zariadeniam, aby sa zabezpečilo, že kupujúci budú môcť nakupovať bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú.

 

Doprava zadarmo

Vďaka Amazon Prime, je teraz doprava zadarmo očakávaním online nakupujúcich. Dodatočné náklady na štandardnú dopravu môžu dnes odberateľov jednoducho odradiť od dokončenia nákupu pri pokladni. Predajcovia, ktorí si môžu dovoliť ponúknuť bezplatnú dopravu, by mali poskytovať túto službu ako výhodu pri tvorbe reklamných kampaní.

Náklady spojené s ponukou bezplatnej dopravy môžu po prvýkrát ublížiť, mnohí obchodníci však vidia vyššiu návratnosť hneď ako ponúknu výhodu bezplatnej dopravy. Aby ste sa uistili, že si zákazníci všímajú Vaše veľkorysé pravidlá, zvýraznite vo svojom internetovom obchode, že ponúkate bezplatnú dopravu.

Konkurencia

Aby ste prilákali kupujúcich na svoj obchod, mali by ste identifikovať obchody, ktoré sú podobné Vášmu podnikaniu, s ktorými sa môžete porovnávať. Či tieto obchody ponúkajú 60-dňové alebo 30-dňové vrátenie tovaru, či ponúkajú dopravu zdarma alebo len. Zisťovanie toho, čo robí konkurenciu výhodnejšou, umožňuje predajcom určiť, čo potrebujú na zmenu svojho podnikania, aby udržali vracajúcich sa zákazníkov a prilákali nových kupujúcich.

Fotografie s vysokým rozlíšením

Ľudia sú vizuálne bytosti. Spracovávame obrázky za 1/10 sekundy a pochopíme vizuálne informácie 60 000 krát rýchlejšie ako slová. Vďaka tejto prirodzenej tendencii k vizuálnemu obrazu si výrobcovia robia silný, okamžitý dojem na kupujúcich. Je dôležité používať jasné fotografie s vysokým rozlíšením, ktoré zvýrazňujú podrobnosti o produktoch, aby rýchlo pritiahli kupujúcich bez straty ich pozornosti.

Stimuly

Obchodníci by mali využiť kontrolu tým, že ponúknu kupujúcim stimuly. Či už je to pop-up zľava na domovskej stránke Vášho obchodu alebo propagačný e-mail o prebiehajúcom predaji, predajcovia by mali aktívne oslovovať kupujúcich s rôznymi druhmi stimulov na nákupy.

Záruka vrátenia peňazí

Nákup produktov online s obmedzenými pravidlami vrátenia tovaru je riskantný. Zákazník nevidí položku osobne, takže musia dúfať, že výrobok je v skutočnosti taký, ako ho popisujete. S možnosťou, že výrobok nedosiahne svoje štandardy, väčšina kupujúcich nebude kupovať on-line produkt, ak nemajú možnosť vrátenia tovaru.

Predajcovia môžu vybudovať dôveru kupujúcich a stimulovať nákupy tým, že ponúkajú veľkorysé záručné podmienky vrátenia tovaru a vrátenia peňazí. Umožnenie zákazníkom vrátiť položku, ak si to rozmyslia alebo ak nezodpovedá popisu, ukáže ostatným spotrebiteľom Vašu lojalitu.

 

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!