Spravujte firemný Facebook efektívne!

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Firemné konto na Facebooku máte založené už dlhšie, no nie a nie sa odhodlať k prvému príspevku.

Neviete, ako na to alebo sa bojíte, že príspevok zostane bez odozvy? Neh už je to akokoľvek, netrápte sa. Pripravili sme pre Vás niekoľko rád, ako si poradiť s príspevkami na firemný Facebook. 

Je úplne jasné, že nemusí byť každý expert na sociálne siete a perfektne im rozumieť. Niekedy nie je ľahké vžiť sa do kože zákazníkov a najmä tých potenciálnych. 

Na tejto platforme sa nepracuje ťažko, len treba vedieť, ako na to. V tomto článku si odhalíme pár základných rád na tvorbu príspevkov. V ďalšom článku si však povieme aj o postupe celej komunikačnej stratégie.

Čím kratšie, tým lepšie?

Čím dlhší je príspevok, tým menej reakcií má. Výskum dokazuje, že príspevky na Facebooku, ktoré majú 80 a viac znakov majú 66% výšku zapojenia fanúšikov a príspevky s dĺžkou menšou ako 40 znakov majú až o 86% vyššiu angažovanosť.

Vyhnite sa komplikovaným príspevkom

Zaujímavý obsah je možné pridať do príspevkov vo forme odkazov, fotografií a videí.Štatistiky ukazujú, že jednoduché príspevky dosahujú najväčšiu angažovanosť v maloobchode.

Majte na mysli Vaše publikum

Uistite sa, že ľudia "počúvajú, čo im hovoríte," že kladú otázky. Upravujte a postujte príspevky na facebook, ale vždy majte na mysli publikum - zákazníkov. Diskutujte o témach, ktoré ľudia milujú. Použivájte osobné zámená a udržiavajte uvoľnený, priateľský tón.

Klaďte otázky

Je viac pravdepodobné, že užívatelia budú komentovať príspevok, v ktorom kladiete otázky, ako keď postnete úplne klasický príspevok. Nemajte obavy, položte svojmu publiku otázku a požiadajte ich o odpoveď. Prihovorte sa im, oni to určite ocenia. Môžete prilákať ľudí, ktorí radi radia, publikujú názory alebo nápady - verte, že ich je neúrekom. Kľúčovými prvkami takýchto príspevkov sú stručnosť, jednoduchosť a samozrejme zaujímavá téma. 

Používajte pútavé fotografie

Neexistuje žiadny typ obsahu, ktorý by vyvolal lepšie reakcie ako fotografie. Pozor, obrázky musia byť nielen pútavé, ale aj pekné a v dobrej kvalite! Keď zdieľate fotografie, uistite sa, že v malej verzii budú rovnako pútavé ako v bežnom zobrazení, netreba totiž zabúdať na smartfóny a tablety. Nie je nič horšie, ako otvoriť príspevok na telefóne a vidieť rozmazanú fotografiu.

Rozmanitosť príspevkov

Nepoužívajte v príspevkoch rovnaké obrázky, odkazy či text. Určite poznáte staré známe, že opakovaný vtip už nie je vtipom. Prispievajte stále niečím zaujímavým a novým, čo viete, že by zaujalo Vás. Miešajte odkazy, videá, otázky, ankety a textové aktualizácie. Nezverejňujte vždy rovnakú vec, najmä ak nikto nereaguje alebo iným spôsobom neprispieva. Zmiešajte aj typy textových príspevkov - niektoré osobné, zábavné a niektoré aktuálne udalosti.

 

Správny čas

Najlepší čas z celého týždňa je jeho koniec. Príspevky uverejnené cez víkend majú štatisticky vyššie čísla reakcií ako ostatné dni v týždni. Postujte určite jeden až štyrikrát týždenne. Oveľa viac užívateľov reaguje na Facebooku mimo pracovného času. Pridávanie príspevkov raz až dvakrát do dňa v správnom čase Vám zvyšuje celkovú mieru reakcií až o 40%.

Návod na použitie?

Fanúšikovia budú nasledovať Vaše pokyny - čím jednoduchšie pokyny, tým lepšie. Požiadajte ich, aby Vám príspevky zdieľali, komentovali alebo dali recenziu. Jednoduché výzvy na akciu, ako napríklad "Dajte lajk, ak súhlasíte", často fungujú veľmi dobre. Povedzte používateľom, čo od nich chcete a Vaša stránka bude rásť.

Spätná väzba

Akcia a rekcia - Vaša reakcia na požiadavky fanúšikov je veľmi dôležitá, neignorujte to, odpovedzte im. Napríklad, ak niekto požiadal o fotografie Vašich produktov alebo žiadal od Vás vyjadrenie, nebuďte ľahostajní. Dajte to ako príspevok a v ňom im aj odpovedzte.

Nezabúdajte Vaše príspevky testovať a načúvať Vašim fans

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!