Bizarnosti vo svete marketingu alebo čo všetko sú ľudia ochotní obetovať?

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Pokračujeme rubrikou s názvom Bizarnosti vo svete marketingu. Predstavíme si aj to, čo sú ľudia ochotní obetovať, dokonca aj predať!

V prvej časti rubriky Bizarnosti marketingu sme si povedali o nezvyčajných formách reklamy, akou je tetovanie názvu spoločnosti na viditeľné časti tela. V tomto pokračovaní si však povieme o bizarnejších formách.

Kam až reklama istých spoločností siaha je priam neuveriteľné. Ľudia sú pre produkty tých najslávnejších koncernov ochotní urobiť naozaj divné veci, kde až siaha hranica ich činov. Na druhej strane na týchto príkladoch sami uvidíte, aký môže mať dosah a účinnosť reklama a marketing!

Dievča z Číny

Deti majú problémy so svojimi rodičmi všade na svete. Dievča z Číny chcelo mobilný telefón iPhone 4, ale jej otec jej ho kúpiť nechcel. Tá teda svoj "problém" vyriešila svojsky - na Weibo, čínskej obdobe Twitteru, ponúkla svoje panenstvo za iPhone 4. O dievčati nie sú známe žiadne podrobnosti, uviedla len, že sa narodila v 90. rokoch. Nie je ani známe, či sa dievčaťu niekto na jej ponuku ozval. 

Oblička za Ipad?

Aj 17-ročný čínsky mladík sa potýkal s nedostatkom financií pred kúpou iPadu 2. Hľadal preto na internete, akým spôsobom by mohol svoj vysnívaný výrobok získať a narazil na ponuku 20 000 jüanov za obličku. Neváhal, ponúkol svoju obličku za 22 000 jüanov (57 000 korún) a potom odišiel do nemocnice v meste Čchen-čou, kde mu bola vyoperovaná. Keď jeho matka zistila, čo urobil, obrátila sa na úrady. V Číne sú však v čiernom trhu s ľudskými orgánmi zapletení aj úradníci, takže priekupníci orgánov neboli objavení. 

Nahota a počet followerov?

Produkty "jablkovej" firmy hrajú svoju úlohu aj v akcii skupiny, ktorá si hovorí Putinova armáda. Tá podporovala kandidatúru ruského premiéra na prezidenta v roku 2012 svojráznym spôsobom. Klipom na YouTube vyzývali mladé slečny, aby Putinovu kandidatúru podporili klipom, kde sa vyzliekajú. Najlepšie video získa iPad 2, najkrajšie slečny môžu získať iPod Touch. Práve vďaka podpore produktov firmy Apple sa diskutuje o tom, že sa jedná o virálnu reklamu. Apple si rozhodne nemôže sťažovať, že by ich výrobky neboli obklopené záujmom. Práve preto ľudia pre vyššie spomínané bizarnosti volili práve výrobky Applu, ktoré priťahujú pozornosť.

V čase, keď bol hype okolo Google+ na vrchole, ponúkla žena na Twitteri fotku svojich pŕs za pozvánku do tejto služby. Avšak podmienka, aby pozvánka bola doručená do jednej hodiny od uverejnenia, nebola splnená, takže máme smolu. Barbore sa však počet followerov vďaka tomuto tweetu zdvihol o 100%.

Tieto prípady sú síce mimoriadne za hranicou, no jediné pravdivé, čo z tohto vyplýva je, že marketing netreba podceňovať

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!