Bizarnosti vo svete marketingu

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Počuli ste už o ľudských, chodiacich billboardoch? Pripravte sa, že vám v tejto rubrike ukážeme naozaj bizarné reklamné ťahy! 

Myslíte si, že ste sa stretli už so všetkým a už nič Vás nedokáže prekvapiť? V dnešnej dobe sa dá využiť množstvo prostriedkov, aby sa človek zviditeľnil, prejavil prípadne, aby vytŕčal z davu. Možno sa budete čudovať, ale niektorí ľudia dokážu toho skĺbiť viac naraz. Čo tým myslíme? Videli ste už niekoho, čo propaguje istú renomovanú spoločnosť a zároveň aj seba samého? Áno, dá sa to a naozaj doslova! Pozrite si, aké bizarné prípady existujú vo svete reklamy! 

Počuli ste už o ľudských billboardoch?

V roku 2001 zaplatilo kasíno GoldenPalace.com 100 000 dolárov boxerovi Bernardovi Hopkinsovi za reklamu a propagáciu. Boxer si tak dal na chrbát dočasne vytetovať ich webovú adresu, ktorá bola pri jeho zápasoch neprehliadnuteľná! Tento spôsob reklamy sa tak stal okamžitou bombou! Počet prístupov GoldenPalace.com sa rapídne zdvihol  až o 200%. Samozrejme v takejto propagácii pokračovali aj pri dalších úspešných projektoch ako je U.S. Open či French Open.

Ďalším bizarným prípadom šokoval v roku 2003 Jim Nelson, ktorý zinkasoval šek vo výške 7 000 dolárov za tetovanie svojej hlavy reklamujúc tak americkú webhostingovú službu CI Host. Stal sa tak prvým človekom, ktorý nosil permanentné tetovanie ako reklamu. Online kasíno GoldenPalace.com samozrejme nemohlo chýbať ani u tohto reklamného segmentu, preto v roku 2005 Karolyn "Kari" Smith dostala 10 000 dolárov za vytetovanie domény kasína na svoje čelo.

Niekoľko prvých adeptov, ktorí poskytli miesto pre reklamu na svojom tele, spustilo obrovskú lavínu. Veľa ľudí svoje telo začalo ponúkať na tetovanie, čím vznikli dokonca aj servery ako LeaseYourBody.com, TatAD.com, HumanBanner.com alebo LivingAdSpace.com, ktoré sprostredkovávali ľudské billboardy!

Zdroj: https://www.zive.cz/clanky/bizarni-marketing-a-jine-podivnosti-ve-svete-pocitacu/sc-3-a-161416/default.aspx

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!