Ako si môžeme zabezpečiť efektívne SEO?

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Čo tvorí základ v pojme SEO? Ako začneme s efektívnym optimalizovaním? Odpovede na tieto otázky ponúkame v tomto článku!

Väčšina z vás určite pozná pojem SEO alebo minimálne o ňom aspoň počula. Na objasnenie si povieme, čo všetko pojem SEO zahŕňa, nakoľko množstvo našich zákazníkov je presvedčených, že stačí nastaviť SEO a stránky budú mať na prvých miestach v prehliadači. Je dôležité upozorniť na pár faktov, ktoré sú alfa a omega pre naozaj fungujúce SEO.

Existuje množstvo blogov, ktoré hovoria o tom, ako si zadarmo zvýšiť návštevnosť vašich stránok pomocou SEO bez potreby služby Adwords. Väčšina ľudí pri tejto magickej skratke skončí. Zdatnejší si ešte niečo prečítajú aj o SEM, ale len málokedy veria, že je to nutné. 

Čo teda tieto skratky znamenajú?

SEO - Search Engine Optimization - optimalizácia pre vyhľadávače, ktorá vždy vyžaduje zásah do zdrojového kódu, ale aj do obsahu webu.

SEM - Search Engine Marketing - je reklama vo vyhľadávačoch. SEM zvládnu aj ľudia, ktorí nie sú príliš počítačovo zdatní a oproti SEO má výhodu, že jej úspešnosť je možné vo väčšine prípadov ľahko merať.

Čo teda v sebe ukrýva skratka SEO? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Vždy je potrebný zásah rovnako do obsahu, tak aj do zdrojového kódu. Všetkým je, iste, jasné, že hovoríme o webovej stránke. Takže jednoducho a výstižne. Predtým, ako si nájdeme firmu na zhotovenie webovej stránky overme si, že nám dodá naozaj kvalitnú službu! V našej práci sa viac než často stretávame so situáciou, keď chce zákazník s už vytvorenou webovkou nastaviť najlepšie SEO na svete pre svoju stránku a chce byť na prvých priečkach, no a k tomu, samozrejme, najlepšie hneď!

Náš zákazník - náš pán, no nie každá firma Vám regulérne povie, kde je problém a čo treba zmeniť. Takže pekne po poriadku, ako sme si už vyššie načrtli, pre efektíne fungovanie SEO je viac než nutné, aby webová stránka bola, veľmi jednoducho povedané, kvalitne urobená, takže dobre naprogramovaná kóderom konkrétnej spoločnosti, u ktorej ste si dali vyhotoviť web. Na trhu nájdete množstvo validátorov, ktoré vám ukážu hodnotenia vašej stránky vo všetkých aspektoch, aby ste si mohli overiť za čo ste zaplatili, v niektorých spoločnostiach sú to aj tisíce!

Akonáhle Váš web obsahuje chyby v zdrojových kódoch a je ich veľa, zbytočne budete platiť firmám zameraným na SEO veľké peniaze. Pokiaľ Vaša stránka nebude primerane validná, internetové vyhľadávače ju, práve, kvôli chybám nebudú akceptovať a dávať na popredné miesta. A keď aj budú nájdete sa na tretej strane a posun by bol možný len ak má konkurencia horšiu stránku ako Vy!

Nezameriavajte sa len na jednu formu propagácie!

Ľudia, ktorí sa pustia do tvorby webových stránok, robia chybu, že sa zamerajú len na jednu optimalizáciu a pripravujú sa tak o ďalších potencionálnych zákazníkov. Najsmutnejšie na tom je to, že sa veľakrát túto pravdu nedozvedia ani od ťažko zaplatených odborníkov a prídu na to až v momente, keď zistia, že im SEO nefunguje tak, ako si predstavovali. No vtedy je už neskoro, keď je webová stránka hotová! Preto, ak sa pri propagácii Vášho webu budete sústrediť iba na jednu formu propagácie (SEO) a budete v tom naozaj dobrí, tak nikdy nedosiahnete rovnakého úspechu, ako keby ste svoje sily rozložili na SEO a SEM a boli v oboch smeroch priemerní.
Dôležité je teda aj vhodné rozdelenie v SEO a PPC. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazí viac odkazov Vašej firmy (ako z prirodzeného vyhľadávania tak z PPC), tak sa nielen zvýši pravdepodobnosť kliknutia, ale zlepší sa aj povedomie o značke, pod ktorou sa propagujete. Pri testovaní tohto efektu sa experimentálne preukázalo, že ak sa tieto metódy navzájom podporujú, tak môže účinnosť kampane vzrásť viac ako o štvrtinu čo sa týka času stráveného na stránke a viac ako polovicu u kliknutí.

Kto chce byť úspešný musí sa neustále učiť. A tak ako je dôležité pre Vaše podnikanie aplikovať vyšie uvedené možnosti propagácie, tak isto je dôležité kontrolovať ich výsledky!

“Keby som mal vo vrecku posledný dolár, minul by som ho na reklamu.” Henry Ford

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!