Ešte nemáte firemný facebook?

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Ak ešte nevyužívate najrozšírenejšie sociálne médium, tu je niekoľko argumentov, prečo začať!

Ak podnikáte, jednou z najlepších možností, ktorú môžete veľmi jednoducho využiť, je vytvorenie stránky na facebooku. Facebook je totiž najrozšírenejšou sociálnou sieťou a často je jedným z prvých miest, kde ľudia získavajú informácie o podnikaní. Mnohé firmy však ešte stále nemajú stránku na facebooku. V tomto príspevku si povieme, prečo by ste facebook rozhodne mali využiť - samozrejme, okrem toho, že len na Slovensku má facebook 2,5 milióna používateľov!

Profil alebo radšej stránka na facebooku?

Mnohí sa pýtajú na rozdiel medzi profilom na facebooku a facebookovou stránkou. Keď začínate s facebookom, jednoducho si vytvoríte účet s Vašim e-mailom. Po vytvorení takéhoto účtu má používateľ možnosť vytvoriť jeden osobný profil a niekoľko stránok. Bežnou chybou je, že vytvoríte profil pre svoju firmu, ale nie stránku!

Keď nastavíte profil pre svoju firmu, vytvárate samostatný účet, ako keby to bola osoba. Používatelia sa tak najprv musia stať Vašimi priateľmi, aby sa mohli akýmkoľvek spôsobom vôbec zapojiť. Problém je, že mnohí ľudia si dávajú pozor pri pridaní ako priateľa, čo v praxi znamená, že Váš obchodný profil môže skončiť bez priateľov a bez odozvy na Facebooku.

Na druhej strane tvorbou obchodnej stránky sa môžu používatelia úplne jednoducho zapájať - lajkovať, zdieľať, komentovať, písať správy atď. Pre používateľov je to oveľa pohodlnejší spôsob. Facebook Vám tiež umožňuje poskytovať na stránke informácie, ako sú produkty a služby, otváracie hodiny, miesto a recenzie. Keď máte facebook stránku je vaša firma oficiálnejšia, profesionálnejšia a efektívnejšia v súlade so súčasnými marketingovými stratégiami sociálnych médií.

Organický dosah = najväčšia výhoda!

Jednou z najväčších výhod stránky na facebooku je to, že poskytuje príležitosti, aby sa Vaša firma zobrazovala ľuďom na facebooku prostredníctvom potrieb, akcií a komentárov. Tento druh expozície sa označuje ako organický dosah. Zamyslite sa nad obsahom a aktivitou, ktorú vidíte na facebooku. Pravdepodobne vidíte, kedy Vaši priatelia lajkujú alebo zdieľajú príspevky, aj keď Vám sa daná stránka/firma nepáčila. Ak má Vaša firma profil namiesto stránky, iba ľudia, ktorí sú Vaši priatelia, môžu vidieť, čo uverejníte.

Čím viac ľudí sa môže zapojiť na Vašu firemnú stránku, tým lepší bude organický dosah. To je aj hlavný účel obchodnej stránky na Facebooku.

Facebook výzvy!

Na Vašej facebook stránke a vo všetkých vašich reklamách môžete vytvárať rôzne výzvy - priamo budete vyzývať ľudí k akciám. Takýchto spôsobov je niekoľko, napríklad:

  • Nakupuj teraz
  • Kliknite pre viac informácií
  • Prihlásiť sa
  • Zavolaj

 

Reklamy na facebooku

Dokážu Vašu stránku ešte viac zviditeľniť a zároveň zvýšiť celkový dosah. Sami si môžete určiť, kto uvidí vaše reklamy na základe faktorov, ako je vek, lokalita a záujmy. Keďže si môžete vybrať, kto uvidí vaše reklamované príspevky, vaša firemná stránka bude zameraná len na príslušné publikum a môže priniesť skutočné výsledky.

Reklamy na Facebooku poskytujú vášmu publiku informácie, ktoré potrebujú na nájdenie vášho obchodu, na prevzatie aplikácie a príslušných informácií, na prezeranie dostupných produktov a prístup na vaše webové stránky. Konečným veľkým prínosom pre reklamy v službe facebook je, že môžete sledovať výsledky a zistiť, koľko ľudí klikne na vaše reklamy a koľkí sú presmerovaní na vaše webové stránky.

Na záver je už len potrebné dodať, že firemnej facebookovej stránke sa musíte aktívne venovať a ďalším faktom je, že Vaši sledovatelia sa nesmú nudiť!

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!