Webová stránka kvalitne a na mieru?

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!

Kvalitná práca zaručí kvalitné výsledky, to je dané. V tomto článku si povieme prečo je také dôležité vyberať si a rozlišovať firmy v tvorbe webových stránok. 

Začíname s doménou a hostingom

Na začiatok je dôležité, aby každý z Vás, kto chce nový web alebo eshop, vedel, že k tomu potrebujete vlastnú webovú doménu a webhosting. Určite sa pýtate, čo to vlastne je, jednoducho a jasne je to Vaša vlastná webová adresa, ktorej názov už nebude mať žiadna iná firma.Bez takejto webovej adresy nie je možné mať ani vlastný web. Je to úplne jednoduché a nemusíte to urobiť ani Vy sami, zrealizuje to za Vás aj firma, ktorá Vám robí web, teda jasné, v tejto dobe záleží aj od ochoty však? V každom prípade si poviete vznikajú tým náklady. No áno, nebudeme si klamať vznikajú. Ale mať kvalitne vytvorený vlastný web je rovnako dôležité ako mať funkčný mobilný telefón a paušál, ktorý si platíte tiež. Ročne Vás to bude stáť okolo 40 až 100

Prvý krok k vlastnému webu je vytvorený. Už máte vlastnú webovú adresu. Náš web je napríklad dostupný na tejto adrese: https://mrstudio.eu/

Je dôležité si správne vybrať! 

Na trhu je množstvo firiem, ktoré ponúkajú tvorbu webov. Teraz zostáva otázkou ako si vybrať medzi takým množstvom. Stálicou v nepísaných pravidlách je kvalitná práca a tvorba, predpokladám, že mi väčšina z Vás dá za pravdu. Aspoň teda ja som za to, raz kvalitne, ako trikrát a stále to nie je to pravé orechové a ešte to nakoniec aj stojí minimálne raz toľko ako jedna kvalitná práca. Za kvalitou danej firmy nie je len trvácnosť na trhu, ale čo by Vás malo najviac zaujímať ako zákazníkov sú referencie, skúsenosti a prístup spoločnosti. Samozrejme keďže je to IT firma a Vy chcete stránku, najprv si pozrite akú stránku má firma, od ktorej chcete, aby Vám tú Vašu vyhotovila.

Môže sa Vám zdať dobré riešenie osloviť nejakého študenta za výhodnejšiu sumu, ktorý Vám ochotne pomôže za to, že Vy mu poskytnete možnosť získať na tvorbe Vášho webu referencie. Keď si to uvedomíme v takejto súvislosti, naozaj to chceme, aby niekto na nás niečo skúšal? A ako nám takýmto spôsobom zaručí výsledok? Webová stránka od študenta zbierajúceho skúsenosti nebude s veľkou pravdepodobnosťou spĺňať Vaše očakávania a taktiež nebude spĺňať základné pravidlá tvorby webovej stránky ani nehovoriac o vývoji a programovaní.

Kvalitná webová stránka

Kvalita webovej stránky

Pri tvorbe je naozaj dôležité si povedať na rovinu, že študent ani začínajúca firma Vám nevytvorí jedinečnú a kvalitnú webovú stránku akú Vaša firma potrebuje. Nejedná sa tu len o vývoj, resp. programovanie, aj keď mnohí si to myslia. Práve naopak, vyžaduje si to množstvo skúseností a znalostí, na ktoré len knihy a kurzy nestačia. Po prečítaní si možno poviete moja firma to potrebuje, prečo taká istota? No jednoducho pre konkurenčný boj, každý z nás vie, že konkurencia nespí a treba byť vždy vpredu. Pokiaľ chcete byť lídrom na trhu a mať naozaj spokojných zákazníkov. V dnešnej dobe je kvalitne vyhotovená webová prezentácia, teda, stránka Vašej firmy nutnosť. Je to primárny a zároveň prvý kontakt Vašej firmy s Vašim budúcim zákazníkom.

Ako bolo už vyššie spomenuté, pre Vás ako zákazníka by mali pre výber firmy slúžiť v prvom rade referencie. Pozrite sa a informujte aké projekty už firma realizovala, taktiež či sa tvorba týka aj odvetvia Vašej firmy. Kvalitnú webovú stránku Vám dodá len kvalitná firma so širšími skúsenosťami v tvorbe nielen klasických projektov. Keďže ako zákazník chceme jedinečnú stránku s požiadavkami, ktoré potrebujeme vyvinúť na mieru, firma by jednoducho nemala robiť na šablónovom systéme a taktiež by mala mať vyvinutý vlastný CMS systém. Pri platení buďte obozretní, neplaťte dopredu za to, čo ste ešte ani nevideli. Najprv si vyskúšajte, či systém funguje a vývoj je naozaj taký aký ste požadovali od tvorcov. Prezenčná stránka firmy vytvorená na mieru začína od sumy 500€ a končí niekde až pri sume 1500€. Suma e-shopu na mieru len začína na hranici 1500€.

Čo nám tvorba webovej stránky prinesie komplexne?

Klasická prezenčná webová stránka nie je iba o prezentácii spoločnosti či produktov. Neslúži len na to, aby vyzerala seriózne a mala moderný dizajn. Samozrejme nehovoriac o tom, že sa Vám musí páčiť, no poďme viac do hĺbky. Kvalitné naprogramovanie takejto stránky má v sebe viac pozitív, ako ste si zo začiatku mysleli, a preto si o tom niečo povieme. Každý z nás chce predsa vedieť za čo platí a aké ovocie mu to prinesie.

Vaša webová stránka by mala byť na prvý pohľad pekne graficky doladená, ale čo je nemenej dôležité je určite funkčnosť nielen pre Vás, ale najmä pre Vášho zakázníka, veď predsa stránku tvoríme na získanie ďalších zákazníkov. Tu už sa nám ukazujú aj ďalšie premenné, ktoré vchádzajú do hry a sú priamo spojené s marketingom: návštevnosť stránky, zotrvanie zákazníkov na stránke, orientácia zákazníka na stránke a v neposlednom rade spomeniem jedno z najdôležitejších kritérií, ktorým je optimalizácia pre internetové vyhľadávače (známejšie ako SEO). Skúsení hráči určite vedia o čom hovorím, no tí menej skúsení, ktorí začínajú si to vo veľkej miere neuvedomujú a častokrát sa pozerajú na webovú stránku len tak povrchne, že a veď niečo mám, je to pekné a mám tam aj popis služieb. Mnohí z Vás so mnou budú určite súhlasiť, keď teraz poviem, že to nie je ani päť percent toho, čo firma potrebuje v dnešnej dobe na to, aby vynikla na trhu a stala sa stabilnou a ziskovou. Vnesme do toho trošku svetla. Chcete mať viac zakázníkov? Chcete aby firma napredovala? Chcete poskytovať kvalitné služby a chcete ich predať? Váš web bude slúžiť presne na to.

Myslím, že netreba pripomínať neoddeliteľnú časť dnešnej doby, ktoru je internet. Vedzte, že až 50 percent zákazníkov (možno aj viac) Vás vyhľadá prostredníctom internetového vyhľadávača, no webová stránka musí byť správne naprogramovaná, aby Vás prehliadač vôbec zaregistroval, a teda, aby Vás zákazník dokázal vyhľadať. Práve tento fakt záléží na tvorcovi stránky a spôsobe tvorenia, ak tam nehrá správny vývoj dokopy so správnym systémom, ktorý viete upraviť na mieru ťažko očakávať výsledky. A tí, ktorí sa v tomto článku nájdete a už teraz tušíte, že ste si vybrali nesprávneho tvorcu, rozhodnite sa čo najskôr a dajte Váš web do poriadku a prineste Vašej firme stabilných platiacich klientov.

Prečo tvorba webovej stránky na mieru?

Prezenčná webová stránka, blog, či e-shop sú najčastejšie používané a najčastejšie tvorené projekty.

Ako užívateľ ste sa určite pristihli pri úvahách, že Vám chýbajú isté špecifické požiadavky, ktoré nie sú bežne dostupné na webových stránkach, jednoducho ich neobsahujú, ale Vy ich potrebujete na ďalšiu propagáciu firmy, pre lepšie fungovanie webu, pre zákazníka, ktorý má napríklad problém sa orientovať na stránke a chcete mu to uľahčiť a pod.

Pozrime sa napríklad na ekonomické softvéry, systémy hotelovej a reštauračnej rezervácie, e-shopov s netradičnými zobrazeniami produktov a pod. Takéto typy systémov jednoducho musia byť vyvinuté na mieru.

Stránkou, systémom alebo e-shopom na mieru získate výhodu oproti konkurencii a tým pádom si pritiahnete zákazníkov na Vašu stranu. To je zásadný a najdôležitejší rozdiel v tvorbe šablóny a tvorbe na mieru. Nie je dôležité zapadnúť, ale vynikať.

Páči sa Vám naša práca ?

Požiadaj o nezáväznú cenovú ponuku!